Geleceği Yeşil Tasarla Projesi

SOSYAL SORUMLULUK

 

Küresel ısınmayı önleme, doğal kaynakların korunabilmesi ve sürdürülebilir kaynak yönetiminin sağlanması ihtiyacından hareketle ülkemiz için bir fayda yaratmak istedik.

Çocuklara çevre bilinci aşılamayı amaçladığımız Geleceği Yeşil Tasarla Projesi’ni 2021 yılı itibariyle başlattık.

7-10 yaş arası çocuklarda davranış değişikliği yaratmayı hedeflediğimiz projede; doğaya yaklaşmak için ilk önce çevreyi fark etmelerini, ülkemizin doğasını, doğal bitki örtüsünü öğrenmeleri, sürdürülebilir kaynak yönetimine giden yolu göstererek bilinçlenmeleri, doğaya saygılı bilinçli tüketici olmaları için sıfır atık prensibini aşılamayı hedefliyoruz.

Sonbahar Mevsimi (Ekim Zamanı) bitkileri, tohumları, çiçekleri konuşuyoruz ve Mini Bahçe Atölyesi ile uygulamaya geçip bahçeler tasarlıyor, bitki dikmeyi deneyimletiyor ve tohum toplarını doğaya bırakıyoruz.

Kış Mevsimi (Doğa Uyuyor) önce ağaçları konuşuyoruz, ülkemizin ağaçlarını tanıyoruz. Çam Ağacı Tasarım Atölyesi ile de gerçek göknar dallarından mini ağaç yapıyoruz.

İlkbahar Mevsimi (Doğa Uyanıyor) kuşları, arıları doğadaki görevlerini ve önemlerini konuşuyor, doğanın uyanışından bahsediyoruz. Geri dönüşüm ve doğal malzemelerinden yararlanarak ahşap kuş evleri tasarlıyor. Sıfır atığı konuşuyoruz.

Yaz Mevsimi Dünya Çevre Günü’nde tüm yıl yaptıklarımızı hatırlatacak aktivitelerle bir proje dönemini kapatıp gelecek yıla hazırlık yapıyoruz.

Projenin uzun vadeli hedefi; yeni neslin doğaya daha saygılı, türetici bireyler olmasını sağlayarak, ülkemizdeki karbon ayak izinin azaltmasına katkı sağlamak.

Projemizi kurumların sponsorluğunda kurum çalışanlarının çocuklarının katılımıyla online gerçekleştirebildiğimiz gibi yine kurumların sponsorluğunda ilgili STK’lara üye olan ailelerin çocuklarıyla gerçekleştirebiliyoruz.

Referanslarımız

İletişim Bilgileri

info@afloday.com

Etiler Mah. Tepecik Cad., Edincik Sk.No:3 /2, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.